Výměnné bazárky, aneb Nechci věci
Každému z nás občas něco z domácnosti „zbyde“. Cílem projektu je vytvoření platformy pro sdílení a výměně věcí z domácností zaměstnanců SUEZ. Výhodou je, že „se všichni známe“ a odpadá tak strach z půjčení věcí někomu „cizímu“.
Kompostování v domácnosti
Ono se to řekne snadno – kompostujte, ale jak kompostovat v bytě, když nemám zahradu? Nebo ji třeba i mám, ale jak „uvařit“ dobrý kompost? A jaký kompostér? Bude to domácí „udělátko“? A co tak kompostér na míru z obalového odpadu /dřevo/? Nebo kyblíky na kompost z odpadu. To je cílem našeho projektu: Kompostér na míru.
Edukace v oblasti předcházení vzniku odpadů přímo „u nás doma“
zodpovědná osoba / vedoucí projektu: Bára Plachká
propojení díky pracovní skupině – Kdo se přidá?
Týdenní výzvy (tipy) ekologického spotřebitelského chování
Každý týden představíme jeden nápad/tip, jak můžete svým spotřebitelským chování ovlivnit co se bude prodávat, co se bude vyrábět, jak udržitelné bude zboží, které si budeme kupovat.
Podstatné změny tkví v každodenních drobnostech: předcházení vzniku odpadů přímo „u nás doma“ + úzce souvisí s okruhem Oběhová domácnost (týdenní výzvy – tipy na sociálních sítích pro ekologické spotřebitelské chování při činnostech v domácnosti: úklid, třídění, nákup, vaření…)
Najdi svého slepičáře ve firmě / Sdílení věcí v rámci firmy
Zbyl v domácnosti chleba? Hoď to slepicím…. A když je nemám? Najdi svého slepičáře je hodně odvázaný název projektu, který hledá mezi zaměstnanci nové kamarády s vlastní zahrádkou a/nebo „chovem“. Je to i trochu o důvěře, kdo by jen tak něco hodil svým slepičkám? My si je v SUEZu najdeme. A co za to? No přece domácí vajíčka.